Afgelopen zondag luidde Buurkracht Alandsbeek het nieuwe jaar in. Vanaf een uur of twaalf werd er opgebouwd door een groepje trouwe vrijwilligers: partytenten, drankjes, tafels en stoelen én kacheltjes. Dat was wel erg fijn!

Het zonnetje scheen zelfs even en rond twee uur kon het feest beginnen. Gestart werd met een feestelijke benoeming van twee nieuwe bestuursleden: Jacqueline van der Laan (Goudplevier) en Omar Gatti (Grienden). Ook was er een herbenoeming van André Dijkshoorn. André heeft zich de afgelopen drie jaar al ingezet voor Buurkracht, onder andere op het thema zorg en bij de wekelijkse bordspelavonden. Superfijn dat hij hiermee wil doorgaan en dat we zelfs twee nieuwe mensen mogen verwelkomen!
Na de benoeming en het openen van de champagne begon het flink te sneeuwen en kletsten veel buren even bij onder de partytenten, onder het genot van warme chocomel, glühwein of iets fris. De kerstboom was omgetoverd tot een ‘wenskerstboom’, waar iedereen een wens in kon hangen: voor de wijk, zichzelf of iemand anders.
Tijdens de sneeuwbui kwam ook de Winterkoningin aanwaaien om aan de kleintjes voor te lezen. Wat zag zij er mooi winters uit! De koningin nam plaats in de wijkkamer en wel een halfuur lang luisterden de kinderen aandachtig.

Voor de grote mensjes begon om drie uur de pubquiz, gepresenteerd door Fons de Jonge! Groepjes werden gevormd en al snel zette iedereen zijn of haar hersens aan het werk. Een lekkere bittergarnituur van Jacco’s werd geserveerd en een halfuur later konden de prijzen worden uitgereikt.
De sneeuw bleef maar komen en er werd volop gespeeld op de slee. We wensen alle buren een mooi en gezond 2026! Samen maken we er een mooi jaar van, en kunnen we de uitdagingen aan die op ons pad komen. Gelukkig hebben we een samenhorige buurt waarin we elkaar kunnen helpen.
P.S. op de nieuwjaarsborrel deelde Francis, vrijwilliger ledenadministratie (en strato), ons mede dat ze die dag het 300e lid had ingeschreven!
P.P.S. Mirjam Prins, van Duurzaam Alandsbeek, roept op de enquête in te vullen. Heb je dit nog niet gedaan? Al 80 mensen hebben deze ingevuld, maar we gaan voor de 200! HIER kun je ‘m invullen, er zijn leuke prijzen te winnen!
P.P.P.S We zoeken nog één of meerdere mensen die willen helpen met website redactie en social media. Dit kun je ook samen doen. Ben jij een beetje handig met Instagram, Facebook of website? Meld je dan, vele handen maken licht werk!